Üç Boyutlu Hikaye Kitapları - Kız Kulesi
Üç Boyutlu Hikaye Kitapları - Kız Kulesi
Üç Boyutlu Hikaye Kitapları - Kız Kulesi

Üç Boyutlu Hikaye Kitapları - Kız Kulesi (dkhk)

İndirim Oranı : %30 İndirim
Fiyat : ₺40,00
İndirimli : ₺28,00

:

Bizden Hareketli Masallar” ile çocuğunuza okuma alışkanlığı kazandırırken aynı zamanda topraklarımızda geçen hikayeleri de öğretme fırsatı bulacaksınız.

Marmara’dan Ege’ye, Anadolu’da geçen efsaneleşmiş masallar şimdi pop-up formatında karşınıza çıkıyor. “Bizden Hareketli Masallar” serisi 3 boyutlu sayfaları ve rengarenk çizimleriyle çocuğunuza okumayı sevdirecek.

Çocuğunuzun keyifli vakit geçirirken bir yandan okuma alışkanlığı kazanmasını, diğer yandan da bu coğrafyaya ait hikayeler öğrenmesini istiyorsanız “Bizden Hareketli Masallar” serisini mutlaka edinmelisiniz.

Kız Kulesi

İstanbul’da Salacak açıklarında bulunan Kız Kulesi ile ilgili çeşitli rivayetler vardır. Kız Kulesi ile ilgili rivayetlerden en çok bilineni Bizans İmparatoru’nun kızı ile ilgi olan hikayedir. Bir gün sarayın baş kahini, imparatora çok sevdiği kızının bir yılan sokması sonucu genç yaşta öleceğini söylemiş. İmparator adamlarına kızı için güvenli bir yer bulmalarını emretmiş. İmparatorun adamları çevreyi didik didik aramışlar ve en sonunda bugünkü Salacak açıklarında, denizin ortasında bulunan kayalığa Kız Kulesi’ni inşa etme fikrini bulmuşlar. Bu kayalığa karadan ulaşmanın imkanı yokmuş. İmparator bu fikri kabul etmiş ve kısa süre içerisinde bu kayalığın üzerine Kız Kulesi’ni inşa etmişler ve prenses Kız Kulesi’nde yaşamaya başlamış. Kız Kulesi’nde yaşayan prensesin bir dediği iki edilmiyormuş. Her gün Kız Kulesi’ne yiyecekler, içecekler ve giyecekler taşınıyormuş. Bir gün Kız Kulesi’ne getirilen meyve sepetinin dibine küçük ama zehirli bir yılan saklanmış. Kız Kulesi’ndeki prenses sepetteki meyvelerden almak isterken küçük yılan fırlamış ve prensesi parmağından ısırıp zehrini akıtmış. Prenses ne olduğunu anlayamadan birden can vermiş. Böylece kehanet gerçekleşmiş ve prenses Kız Kulesi’ne saklanmış olsa da yılan tarafından ısırılmaktan kurtulamamış.

 

Bizden Hareketli Masallar serisinde Kız Kulesi dışında Hezarfen Ahmet Çelebi ve Midas’ın Kulakları isimli iki masal daha bulunmaktadır.

Bu ürünün yanında bunları da tavsiye ediyoruz.