Üç Boyutlu Hikaye Kitapları - Midas'ın Kulakları
Üç Boyutlu Hikaye Kitapları - Midas'ın Kulakları
Üç Boyutlu Hikaye Kitapları - Midas'ın Kulakları

Üç Boyutlu Hikaye Kitapları - Midas'ın Kulakları (dkhk)

İndirim Oranı : %30 İndirim
Fiyat : ₺40,00
İndirimli : ₺28,00

:

Bizden Hareketli Masallar” ile çocuğunuza okuma alışkanlığı kazandırırken aynı zamanda topraklarımızda geçen hikayeleri de öğretme fırsatı bulacaksınız.

Marmara’dan Ege’ye, Anadolu’da geçen efsaneleşmiş masallar şimdi pop-up formatında karşınıza çıkıyor. “Bizden Hareketli Masallar” serisi 3 boyutlu sayfaları ve rengarenk çizimleriyle çocuğunuza okumayı sevdirecek.

Çocuğunuzun keyifli vakit geçirirken bir yandan okuma alışkanlığı kazanmasını, diğer yandan da bu coğrafyaya ait hikayeler öğrenmesini istiyorsanız “Bizden Hareketli Masallar” serisini mutlaka edinmelisiniz.

Midas’ın Kulakları

Bir zamanlar Ege Bölgesi’nde Frigyalılar yaşarmış. Frigyalılar’ın Midas adında bir kralları varmış. O zamanlarda insanlar tüm işlerini tanrıların yaptığına inanırmış. Rivayete göre şairlerin ilham tanrısı Apollon ve çobanların tanrısı Pan hiç geçinemezlermiş. Apollon liri ile çaldığı ezgilerin Pan’ın flütünden çıkan seslerden daha etkileyici olduğunu söylermiş. Bir gün Midas’ın hakem olmasını istemişler. Atışmayı dikkatle izleyen Midas, Pan’ın flütünden çıkan seslerin daha etkileyici olduğunu söylemiş ve Apollon’u çok kızdırmış. “Akıllı insanların müziğini çoban saçmalarından ayırt etmeyen kulakların ancak eşek kulakları olabilir.” demiş ve Midas’ın kulakları birdenbire eşek kulaklarına dönüşmüş. Midas bu şekilde halkın karşısına nasıl çıkacağını bilememiş. En sonunda sivri bir külah giyerek kulaklarını saklamış. Gün gelmiş Midas’ın saçları uzamış ve berbere gitmenin zamanı gelmiş. Midas berberi karşısına almış ve onun ne kadar iyi bir berber olduğunu söyleyerek berberi övmüş. Daha sonra külahını çıkararak kulaklarından başka birine bahsetmesi halinde kellesinin uçurulacağını söylemiş. Berber Midas’ın onu öldürmesinden çok korkmuş. Midas’ın saçlarını traş etmiş ve saraydan ayrılmış. Günler geçmiş. Midas’ın kulakları berberin rüyalarına girmeye başlamış ama kimseye söylemeye cesaret edememiş. Sonunda dayanamamış ve kör bir kuyu bulmuş. Kuyuya eğilmiş ve “Midas’ın kulakları eşek kulakları” diye bağırmış. Berber çok rahatlamış ama olay çözülmemiş. Bu kuyunun sularıyla sulanan sazlar, otlar, yapraklar rüzgar estikçe bir yandan salınır bir yandan  Midas’ın sırrını fısıldarlarmış: “Midas’ın kulakları eşek kulakları. Midas’ın kulakları eşek kulakları…”

 

Bizden Hareketli Masallar serisinde Midas’ın Kulakları dışında Kız Kulesi ve Hezarfen Ahmet Çelebi adlı 2 masal daha bulunmaktadır.

Bu ürünün yanında bunları da tavsiye ediyoruz.